Zakład Przyrodoleczniczy
Zakład Przyrodoleczniczy realizuje świadczenia w zakresie Fizjoterapii Ambulatoryjnej.
Adres:
ul. Bosa 2
64-800 Chodzież.
W sprawie zapisu na zabiegi ( obowiązuje kolejka oczekujących )
tel. 67 28 26 789
Rehabilitacja domowa
tel. / fax do rejestracji na zabiegi domowe : 67 28 26 799
Nowa usługa refundowana przez NFZ od 1 stycznia 2018 proponowana dla pacjentów, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do ambulatoryjnej placówki rehabilitacyjnej.
Zabiegi takie realizowane są bezpośrednio w domu pacjenta, przez dochodzącego rehabilitanta.
Zasięg działania naszej placówki to powiat chodzieski.
Zasady zapisu pacjentów do kolejki oczekujących ze skierowaniem o statusie „PILNE”
Pacjent ze skierowaniem „PILNE” z poradni od lekarza rodzinnego lub specjalisty jest zobowiązany dostarczyć uzasadnienie pilnej rehabilitacji ambulatoryjne lub domowej, wystawione przez lekarza kierującego. Termin wizyty należy uzgodnić telefonicznie.
Powyższe zasady nie dotyczą:
- pacjentów po ogniskowym uszkodzeniu mózgu (stany po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych, urazach) w okresie do 6 miesięcy od dnia powstania ogniskowego zapalenia mózgu,
- pacjentów po zabiegach operacyjnych w obrębie układu kostno-stawowo-mięśniowego i po amputacjach kończyn do 6 miesięcy od zabiegu.
Kontakt w sprawie zapisu do kolejki oczekujących – tel. 67 28 26 795 ( ordynator ) a także osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.00.
Kto może pobierać świadczenie rehabilitacji domowej?
Zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych są udzielane świadczeniobiorcom z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:
- ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) – przez okres do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;
- ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5. stopniowi skali oceny stopnia inwalidztwa (warunku tego nie stosuje się do dzieci do ukończenia 18. roku życia);
- uszkodzeniem rdzenia kręgowego – przez okres 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;
- chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów;
- chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych, po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – przez okres 6 miesięcy od dnia wykonania operacji;
- urazami kończyn dolnych – przez okres 6 miesięcy od dnia powstania urazu;
- osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.
Na jakiej podstawie udzielane są zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych?
Zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych realizowane są na podstawie ważnego skierowania wystawionego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ( rodzinnego ) lub specjalistę (rehabilitacji, fizjoterapii, reumatologii, neurologii, chirurgii i pokrewnych).
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych jest ważne 30 dni od daty wystawienia. W tym czasie skierowanie musi zostać zarejestrowane, bez względu na to, kiedy rozpocznie się rehabilitacja.
Świadczenia rehabilitacji w warunkach domowych nie mogą być łączone ze świadczeniami realizowanymi w zakresie hospicjum domowego.
Informacje dodatkowe:
Świadczenia są wykonywane w trybie planowym, co za tym idzie, zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, wszystkie procedury medyczne wykonywane w trybie planowym podlegają zapisowi do kolejki oczekujących.
Rejestracja skierowań i zapis do kolejki oczekujących odbywa się na podstawie ważnego skierowania pod numerem tel. 67 28 26 799 lub w Recepcji Fizjoterapii Ambulatoryjnej ( wtorek – czwartek godz. 9:00 – 15:00 ).
W ramach umowy z NFZ Szpital Powiatowy w Chodzieży wyznaczył 1 etat magistra fizjoterapii ( poniedziałek – piątek godz. 7:25 – 15:00) do obsługi fizjoterapeutycznych wizyt domowych.